Kalba gyventojai Rajono problema

Benamiai gyvūnai daugiabučių kiemuose: ką su jais daryti?

Kiekviename Šilutės daugiabučių kieme galime sutikti slampinėjančius benamius šunis ir kates. Žiemą jiems išgyventi darosi itin sunku. Vieniems kaimynams jų gaila, kiti bijo, kad šie nelaukti kiemo svečiai platina ligas. Tiek vieni, tiek kiti nori, kad jų kiemuose būtų kuo mažiau. Tad ką galime padaryti?

„Pagauk – sterilizuok – paleisk“

Siekiant humaniškai mažinti benamių kačių skaičių ir stabdyti jų dauginimąsi, sukurta programa „Pagauk – Sterilizuok – Paleisk“. Ji veikia ne tik Vilniuje bei Kaune, bet ir Šilutėje. Organizacijos „Šilutės gyvūnų gerovės“ savanorė Ugnė Bertašiūtė pasakojo, kad programa yra vykdoma, tik žiemą rečiau: „Žiemą jos praktiškai nevykdome arba vykdome kartu su savo pagalbininkais. Šiuo metų laiku gyvūnu po atliktos procedūros turi kažkas rūpintis mažiausiai savaitę ar dvi. Tik tuomet jis gali vėl keliauti į savo vietą.“

Apie žiemos namelius gali tik pasvajoti

Žiemą po daugiabučių kiemus slampinėjantiems benamiams gyvūnams darosi vis sunkiau rasti maisto. Vilniuje tam pastatyti žiemos nameliai ir kačių šeryklos. Deja, gyvūnų likimu susirūpinę šilutiškiai apie tai gali tik pasvajoti. „Mėginta šia tema kalbėti su valdžia, gaila, kad visgi kol kas mūsų pastangos yra bevaisės. Tikimės, kad anksčiau ar vėliau bent panašią idėją įgyvendinti galėsime“, – vylėsi gyvūnais besirūpinanti savanorė Ugnė.

Gyvūnų prieglaudos – sausakimšos

Organizacija ,,Šilutės gyvūnų gerovė“ dirba su laikina globa, t.y. asmenimis, kurie prižiūri gyvūną iki jo šeimininko atsiradimo. Jų tikslas – gerinti gyvūnų gerovę Šilutės mieste ir rajone, apsaugoti gyvūnus nuo netinkamo, žiauraus elgesio su jais.

„Skambindami mums turite žinoti, kad priglausti rasto gyvūno neturėsime kur. Mes galime remti maistu, sumokėti už veterinarines procedūras. Yra prieglaudos, tačiau ir jos sausakimšos gyvūnų“, – komentavo šios organizacijos savanorė. Anot jos, jei žmonės tikrai nori padėti gyvūnėliui, tai vietos jį priglausti atranda: „Nesvarbu, ar tai buto kampelis, ar kelioms dienoms šuo ar katinas galės pagyventi šiltam garaže. Juk tikrai norėdami padėti neskambinsite ir nesakysite, kad štai radom – pasiimkit.  Mes, dirbdami keliese, neaprėpsim viso pasaulio, tačiau, jei į tai įtrauksime daugiau žmonių, esu garantuota, kad kada nors – tikrai.“

Ar savo kieme sutinkate benamių gyvūnų? Ką darote?