Renginiai Šiandien rajone

Jubiliejiniame čempionate – pilni puodai gardžios žuvienės

Rugsėjo 8 dieną vyko dešimtasis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas. Šis renginys – didžiulė šventė Šilutei, į kurią šiemet įsitraukė itin daug žmonių: ir virėjų, ir žuvienės ragautojų.

Šįkart čempionatas vyko pačioje Šilutės širdyje – istorinėje Šilokarčemos senojo turgaus aikštėje, kur gardus kvapas viliojo apsilankyti ir paragauti ką tik išvirtos žuvienės.

Žuvienės išvirta išties daug – net 3 850 litrų.

Katilų alėjoje įsikūrė ir savo kulinarinius sugebėjimus demonstravo net 57 komandos. Įdomu tai, kad daugiau nei pusė dalyvių buvo ne iš Pamario krašto. Šiemet prisijungė net 6 komandos iš užsienio: dvi iš Lenkijos, dvi iš Rusijos, po vieną iš Vokietijos ir Latvijos.

„Čempionatui pasirinkta nauja vieta, nes dalyvių skaičius išaugo beveik iki 60 komandų. Džiugu, kad šis renginys susilaukė tokios sėkmės. Vieta labai jauki, visi buvo šventinės nuotaikos, dar ir oras palepino“, – įspūdžiais dalijosi čempionate dalyvavusio „Šilutės būsto“ direktorius Marius Stankus. Ši įmonė ne tik nepraleido nė vieno žuvienės virimo čempionato, bet ir yra ilgamečiai šventės rėmėjai. „Šilutės būsto“ komanda išvirė net 70 litrų žuvienės.

Čempionatą vainikavo nugalėtojų apdovanojimas. Žuvienės virimo čempionato žiedas atiteko komandai iš Mažeikių, pavadinimu „Kobinys“. Mažeikiškių komandai buvo įteiktas labai įspūdingas prizas – 30 kilogramų svorio rūkytas šamas.

Tradicinės žuvienės virimo kategorijoje nugalėjo komanda „Auksinės palūkanos“ iš Šilutės, antra liko Rusijos konsulato Klaipėdoje komanda, trečią vietą iškovojo teniso klubas „Verdena“ iš Šilutės.

Žuvies sriubos kategorijoje nugalėjo Panevėžio komanda „NEvėžys“, antrąją vietą iškovojo komanda „Fishmarkets“ iš kaimyninės Lenkijos, trečiąją – prieniškių komanda „Nemuno kilpų žvejai“.