Naudinga žinoti Rajono problema

Kur išmesti senas padangas?

car-932455_1920
Ne vietoje paliekamos padangos – kasmet atsinaujinanti problema.

Artėjant žiemai vairuotojai skuba pasikeisti vasarines padangas į žiemines. Daugiabučių gyventojai skundžiasi prie buitinių atliekų konteinerių iškilusiais padangų kalnais. Deja, dalis vairuotojų nesupranta, kad taip šiukšlindami kenkia ir sau, ir kaimynams.

Daugiabučių administratoriai ir bendrijos turi užsakyti tokių atliekų išvežimą – tai reiškia, kad į sąskaitą už paslaugas gali būti įtrauktas papildomas mokestis. Jei nesinori gautos baudos ir papildomai mokėti už savo padangų išvežimą, pateikiame naudingų patarimų, kur nemokamai ir neteršiant aplinkos galima atsikratyti senomis padangomis:

  • Vienas būdų – grąžinti padangas pardavėjams. Jie privalo priimti nemokamai šias atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu atiduodama tiek, kiek perkama.
  • Kita vieta, kur galima atiduoti padangas – autoservisai. Čia priimamos ne tik padangos, bet ir kitos po remonto likusios automobilių atliekos.
  • Padangos kaip ir kitos stambiagabaritės atliekos gali būti paliekamos specialiose tokių atliekų surinkimo aikštelėse. Į didelių gabaritų aikšteles gyventojai gali atvežti ir nemokamai palikti ne tik įvairias didelių gabaritų atliekas, bet ir naudotas padangas.
  • Į Rumšų sąvartyną visi gyventojai nemokamai gali atvežti po 5 padangas. Atliekos priimamos adresu: Šyšos g. 1a., Rumšų kaimas, Šilutės rajonas. Aikštelės darbo laikas: antradieniais-penktadieniais – 9-18 val., šeštadieniais – 10-14 val.