Naudinga žinoti Rajono problema

Kur palikti nupuoštą žaliaskarę?

Eglutes galima išvežti į tam skirtas aikšteles.
Eglutes galima išvežti į tam skirtas aikšteles.

Prabėgus šventiniam laikotarpiui ramybės neduoda vienas klausimas – kaip atsikratyti Kalėdų eglute. Dirbtines egles puošusieji paprastai jas paslepia rūsyje ar kitoje namų vietoje ir ramiai laukia kitų metų švenčių, o ką daryti tiems, kurie puošė gyvas egles arba nori išmesti senas dirbtines? Pateikiame naudingų patarimų, kaip tinkamai atsikratyti dirbtinėmis bei gyvomis eglutėmis.

Už netinkamoje vietoje paliktą eglę – bauda

Primename, kad nupuoštų kalėdinių eglučių negalima palikti prie šalia daugiabučių esančių atliekų konteinerių ar prie laiptinių. Už šiose vietose paliktas eglutes gyventojams gresia piniginės baudos. Jų dydis priklauso nuo atliekų kiekio. Pagal nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojusį Administracinių nusižengimų kodeksą, nustatantį baudas ir už netinkamą atliekų tvarkymą, gali būti pritaikyta bauda nuo 20 iki 80 Eur.

Gyvoms ar dirbtinėms eglėms – specialios aikštelės

Gyvas egles vazonuose patartina pasodinti. Jei nerandate vietos eglutei pasodinti, tada galite pristatyti ją į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Čia galite vežti ne tik eglutes vazonuose, bet ir kirstas egles.

Šilutės rajone esanti žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė įsikūrusi šiuo adresu: Šyšos g. 1A, Rumšų k. Čia savo eglutes galite vežti antradieniais-penktadieniais nuo 9 iki 18 val. ir šeštadieniais nuo 10 iki 14 val.

Jei šiemet puošėte dirbtinę eglutę, bet kitąmet pirksite naują, tai senąją taip pat turėtumėte išvežti į tam skirtą aikštelę. Galite patys pristatyti dirbtinę eglutę į stambiųjų atliekų surinkimo aikštelę. Jei eglutė yra maža ir plastikinė, tada galima mesti ir į plastikui skirtus rūšiavimo konteinerius. Vis dėlto, pastaruoju atveju vertėtų pasitarti su savo atliekų tvarkytoju.