Kalba ekspertai

Kviečia dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje

Nuotr. Gediminas Grazys photography.

Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ rugpjūčio 16 d., ketvirtadienį 18 val. organizuoja daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojų susirinkimą, skirtą pristatyti ir aptarti šį kvietimą. Susirinkimas vyks Šilutės seniūnijos salėje, adresu Lietuvininkų g. 17.

Numatoma sudaryti sąlygas renovuoti ne mažiau kaip 500 daugiabučių. Todėl planuojama apmokėti arba kompensuoti renovacijos projektų, kurie bus vykdomi pagal šį kvietimą, parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat padengti nepasiturinčių butų savininkų išlaidas.

Pagal šį kvietimą priimamų paraiškų skaičius nebus ribojamas. Pirmenybė bus  teikiama kompleksinei, vadinamajai kvartalinei, renovacijai. Tokiu atveju atnaujinami ne atskiri daugiabučiai, o namų ir viešosios paskirties pastatų grupės. Tokia renovacija jau įgavo pagreitį. Vis daugiau žmonių suvokia tokio sprendimo naudą. Juk tai didina pastatų energetinį efektyvumą.

Paraiškas dalyvauti šioje programoje gali teikti ne tik savivaldybės, bet ir daugiabučio bendrojo naudojimo objektų valdytojai, asmenys, teikiantys daugiabučio renovacijos projekto įgyvendinimo administravimo paslaugas, savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.

Reitingavus gautas paraiškas, bus sudarytas pirmiausia finansuojamų projektų sąrašas. Į jį nepatekusias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį projektų sąrašą ir sudaryti sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.