Kalba ekspertai

Šilutėje daug naujų stogų

Šilutėje vyksta stogo remonto darbai
Šilutėje vyksta stogo remonto darbai

Stogas — viena svarbiausių namo dalių. Laikui bėgant stogo danga nusidėvi, stogas šlampa, dėl to ne tik šlampa viršutinių aukštų butai, bet ir padidėja energijos sąnaudos.

Šiuo metu net ant kelių Šilutės daugiabučių namų pluša aukštalipiai. Lietuvininkų g. 41-ajame, V. Kudirkos g. 7-ajame bei M. Jankaus g. 3A daugiabučiuose atliekamas pilnas stogo remontas. Nuardoma sena čerpinė ar šiferinė danga, medinės konstrukcijos (luotai, paklotas), keičiamos supuvusios gegnės. Taip pat montuojama garo-vėjo izoliacija (plėvelė), remontuojami ir apskardinami senieji kaminai, montuojama nauja lietaus nuvedimo sistema. Darbai pradėti rugsėjo pradžioje, o jų pabaiga planuojama spalio pabaigoje.

Darbams pritarė ne visi, tačiau dauguma gyventojų sutiko. Primename, stogas — bendra nuosavybė ir už jo remontą bei priežiūrą atsakingi visi.

Prakiurus stogui labiausiai nukenčia viršutinių aukštų gyventojai, tačiau drėgmė taip pat patenka ir ant stogą laikančių konstrukcijų, kurios pūva ir kyla pavojus stogui įgriūti, o tuomet remontų kaina išauga ne vieną kartą.