Renginiai Šiandien rajone

Šilutėje jau dešimtą kartą varžysis žuvienės virimo asai

Rugsėjo 8 dieną geriausi Lietuvos ir užsienio žuvienės virimo meistrai jau dešimtą kartą varžysis tarptautiniame Šilutės žuvienės virimo čempionate. Tradicija tapęs renginys kasmet muša rekordus, o geriausių šefų pagamintos žuvienės paragauja visi – nė lašo nepalieka. Apie jubiliejinę žuvienės šventę kalbamės su jos sumanytoju Marijumi Budraičiu.

Šiemet vyks jau dešimtasis, jubiliejinis Žuvienės virimo čempionatas. Ar tikėjotės, kad tai taps tokia tvirta, gražia tradicija?

Prisimenu, pirmajame čempionate dalyvavo tik 5 komandos, o pernai – net 50. Taip išaugome, kad dar labiau tikiu šia tradicija. Džiaugiuosi, kad šilutiškiai ją puoselėja. Bandė ir Klaipėda kažką panašaus organizuoti, bet iš Šilutės nieks šios šventės neatims!

Kuo šių metų čempionatas skirsis nuo praėjusių?

Šiemet čempionate dalyvaus net 5 užsienio šalių komandos: dvi iš Lenkijos, po vieną vokiečių, rusų ir latvių. Jau galima drąsiai sakyti, kad bus pasiektas ir dalyvaujančių komandų, ir išvirtos žuvienės rekordai, nes registracija į čempionatą dar vyksta, o kaip rodo praktika, besiregistruojančiųjų bumas būna iki čempionato likus vos keletui dienų.

Šventėje aktyviai dalyvauja ir ilgamečiai jos rėmėjai – „Šilutės būstas“. Jie pagalvoja ne tik apie dalyvius, bet ir apie čempionato žiūrovus. Visos šventės metu bus galima siųsti atvirlaiškius, bandyti laimę smiginio rungtyje, kurioje galėsite laimėti „Šilutės būsto“ įsteigtus prizus.

Kiek litrų žuvienės planuojama išvirti?

Siekiame viršyti ankstesnį rekordą – virš 3 tonų. Labiausiai mane stebina tai, kad viską, ką čempionato dalyviai pagamina, žmonės paragauja ir nė lašo nelieka.

Kas laukia šio čempionato nugalėtojo?

Žuvienės virimo čempionui skirtas Šilutės savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio prizas – čempiono žiedas – jau pagamintas. Apdovanojimas vyks ant milžiniškos kėdės, tad viskas atrodys išties įspūdingai.

Iš viso esame pagaminę 11 čempionų žiedų. Pirmąjį gavau aš kaip čempionato iniciatorius ir idėjos autorius. Noriu pabrėžti, kad čempionu galima tapti tik vieną kartą – vėliau jis tampa komisijos nariu ir vertina kitus.

Apdovanosime ne tik vieną čempioną, bet ir kitų kategorijų nugalėtojus. Žuvies sriubos kategorijos nugalėtojui bus įteiktas originalus Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus prizas, o Tradicinės žuvienės kategorijos laimėtojui – rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio dovana.

Kaip gimė idėja organizuoti tokias varžytuves?

Pagalvojome, kad užteks vien tiktai Ventės rage žieduoti praskrendančius paukščius ir nutarėme, kad pats metas pradėti žieduoti geriausius žuvienės virimo meistrus.

Kokie Jūsų artimiausi ateities planai? Ar čempionatas dar ilgai gyvuos?

Rengiame didelį nuotraukų albumą, kurį pavadinsime „Šilutė, žuvienė ir jos žmonės“. Jame bus įamžintos ir gražiausios šių metų žuvienės virimo čempionato akimirkos. Tai bus dešimtmečio albumas. Net neabejojame, kad ši tradicija dar ilgai gyvuos.

Ačiū už pokalbį! Iki susitikimo antrąjį rugsėjo šeštadienį Šilutėje!

Žuvienės virimo čempionato taisyklės ir dalyvio anketa yra paskelbta Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainės www.silute.lt nuorodoje „Žuvienės virimo čempionatas“.

Registracija vyks iki 2018 m. rugsėjo 6 d., 17.00 val.