Rajono problema

Šiluteje stabdoma daugiabučių renovacija

Stabdomas daugiabučių renovacijos finansavimas
Stabdomas daugiabučių renovacijos finansavimas

Šilutės gyventojai, pavargę kiekvieną žiemą mokėti šimtus eurų už būsto šildymą, nusivils. Aplinkos ministerija, žadėjusi finansiškai paremti senų daugiabučių namų renovaciją, praėjusią savaitę viešai pripažino – renovacijos projektai bus stabdomi. Taigi mažiausiai vienerius metus valstybė bus nepajėgi padėti tiems gyventojams, kurie buvo pasiryžę modernizuoti savo daugiabučius.

„Mūsų namas pernai pradėjo rinktis reikalingus dokumentus dėl renovacijos, tačiau dabar, mano žiniomis, procesas sustojęs. Būtų įdomu sužinoti, kodėl?“, – teigė viename senos statybos daugiabutyje gyvenantis šilutiškis Vaclovas.

Atsakymas – paprastas. Naujausiais duomenimis, Šilutėje per artimiausius metus geriausiu atveju bus leista renovuoti vos 9 daugiabučiai namai, nors realus poreikis – beveik 40 renovuotinų namų. Taigi dėl Aplinkos ministerijos sprendimų Šilutės gyventojai ir toliau turės gyventi šaltuose, senuose ir nerenovuotuose daugiabučiuose.

Daugiabučių atnaujinimo projektus administruojantys specialistai vienbalsiai sako, kad Aplinkos ministerjos sprendimas suteikti vos 9 kvotas visam Šilutės miestui yra pasišaipymas iš gyventojų. Dėl tokio sprendimo, anot jų, daugiabučių renovacija Šilutėje pasmerkta žlugti, nes stos modernizacijos tempai, mažės žmonių entuziazmas imtis renovacijos.

O ar Jūs norėtumėte gyventi renovuotame name? O gal jau buvote apsisprendę dalyvauti programoje? Pasidalinkite savo patirtimi.