Kalba ekspertai

Stoties g. 10-ajame daugiabutyje gyventi bus šilčiau

Prasidėjus šildymo sezonui, gyventojai su nerimu laukia padidėjusių sąskaitų. Ir nesvarbu, šilta namuose ar ne.

Stoties g. 10-ojo namo gyventojai dar 2014 metais išreiškė pageidavimą renovuoti namą, buvo parengtas net gi investicinis planas. Deja, šiuo metu valstybinių renovacijų finansavimas stabdomas ir tenka ieškoti kitų būdų sutaupyti energiją.

Be paramos pilna renovacija gyventojams daug kainuotų, todėl pasitarus kartu su namo administratoriumi buvo nuspręsta pradėti dalimis, nuo opiausios daugiabučio vietos — šildymo sistemos. Paskelbus konkursą, išrinktas mažiausią kainą pasiūlęs rangovas ir jau pradedami darbai.

Šildymo sezono metu administratorius dažnai sulaukdavo gyventojų skundų dėl to, kad namuose per karšta arba per šalta. Sistema buvo išbalansuota ir šilumininkui tekdavo eiti į namą kas antrą dieną atlikti šilumos reguliavimą, kai teisės aktai ir priežiūros taisyklės numato periodiškumą tik kartą savaitėje.

Šiuo metu jau pradėti šilumos punkto atnaujinimo darbai, planuojama įrengti kolektorinę šildymo sistemą. Ši sistemos dėka kiekvienas butas turės savo individualią apskaitą (skaitiklį) ir mokės tik pagal faktiškai jo bute suvartotą šilumos kiekį.

„Keli butai tame name turėjo iš anksčiau įsirengę tokią šildymo apskaitos sistemą ir jų teigimu, ji atsipirko per 3 metus. Specialistai teigia, kad tokia sistema leidžia namui sutaupyti iki 30% šilumos ir atsiperka per 4-5 metus“, — teigia „Šilutės būsto“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus.